tu jesteś: główna / rodzaje_siatkowki / halowa


Siatkówka halowa

Siatkówka halowa zdecydowanie różni się od siatkówki plażowej. Nie tylko miejscem odbywania się meczu ale również zasadami i formuła. W siatkówce plażowej wyróżniamy dwóch zawodników w każdej z drużyn. W siatkówce halowej zawodników jest sześciu. Rozgrywający, libero, atakujący, dwóch przyjmujących i dwóch środkowych.

Siatkówka halowa jest zdecydowanie mniej męczącym sportem od plażowej. W jednej i drugiej dyscyplinie trzeba wykazać się szczególna kondycją jednak biorąc pod uwagę ilość przyjmowanych piłek na osobę w drużynie dwu i sześcioosobowej, zdecydowanie większy ciężar gry spoczywa na drużynie piłki siatkowej.

Kolejną różnica jest również wielkość boiska która w przypadku siatkówki halowej jest większa niż boisko do gry w siatkówkę plażową. Na innej wysokości wisi także siatka. W siatkówce halowej boisko ma wymiary 18 na 9 metrów, a siatka wisi na wysokości 2,43m -górna krawędź.

Siatkówka halowa z racji rozgrywania się meczy pod dachem jest rozgrywana w ciągu całego roku. Siatkówka plażowa podlega pewnym ograniczeniom i niestety meczom możemy kibicować tylko w miesiącach letnich.

Polityka Prywatnosci |